Loading

Юношите-волейболисти на "Чорни" с успех в квалификация

Волейболистите на "Чорни" във възрастова група юноши младша възраст спечелиха две победи и оглавиха класирането си в групата на квалификационен турнир, игран в Перник.Иначе отборите на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) и Пирин Балканстрой (Разлог) получиха право да продължат директно на зонални турнири за класиране на републиканския шампионат за юноши младша възраст.Двата тима заеха съответно първо и второ място в група А на провелото се в Перник, регионално първенство на област Струма за юноши младша възраст.В надпреварата участие взеха десет отбори от София-област, Перник, Благоевград и Кюстендил, а тимовете бяха разделени в три групи, на базата на миналогодишното класиране. Група „А: Марек Юнион-Ивкони (Дупница), Пирин Балканстрой (Разлог), Миньор (Перник), група Б: Етрополе (Етрополе), Велбъжд (Кюстендил), Пирдоп (Пирдоп), Стумска слава (Радимор), група В: Чорни (Брезник), Ботев (Ихтиман), Самоков (Самоков)

След изиграването на двубоите се получи следното класиране:

Група А:1. Марек Юнион-Ивкони (Дупница), 2. Пирин Балканстрой (Разлог), 3. Миньор (Перник)

Група Б: 1. Етрополе (Етрополе), 2. Струмска слава (Радомирр), 3. Велбъжд (Кюстендил), Пирдоп (Пирдоп)

Група В:  1. Чорни (Брезник), 2. Ботев (Ихтиман), 3. Самоков (Самоков)

По регламент първите два отбора от група А се класират директно за зоналните турнири, третият от група А и победителите от групите Б и В отиват  на квалификационен турнир за зони. Останалите приключват своето участие.

Резултати:

Самоков - Чорни 0:3, Самоков - Ботев 3:2, Ботев - Чорни 0:3

Пирин - Миньор 3:1, Марек - Миньор 3:2, Пирин - Марек 1:3

Етрополе - Велбъжд 3:0, Струмска слава - Пирдоп 3:0, Етрополе -Струмска слава 3:0, Етрополе - Пирдоп 3:0, Струмска слава -Велбъжд 3:0, Пирдоп - Вербъжд 2:3