Loading

Брезнишките волейболисти - пети в страната при ветераните

Тимът на „Чорни”(Брезник) се класира на пето място в  държавното първенство за ветерани, което се игра в Добрич. В първия  мач брезничани поведоха с 25714 срещу „Русе волей”, но остъпиха след оспорвана борба във втория гейм с 21:25, а след това и в тайбрека с 11715. След това обаче „Чорни” записа две победи без да загуби гейм. В първия мач за разпределение на местата от пето до осмо брезничани победиха отбора на СА-МРВ с 2:0(25:16, 25:21). В срещата, която опледели кой да е пети и кой шести, последва нова победа с 2:0, този път над отбора на Казанлък(25:22 и 25:16)  Отборът на Кьосев Волей (София) защити шампионската си титла 2009 година.  На финала софиянци се наложиха над Арда (Кърджали) с чисто 2:0 (25:12, 25:23) пред почти пълни трибуни в зала Изида.За да помогне на своите в този финал, в Добрич специално пристигна президентът на волейболен клуб Арда и член на УС на БФВ Милко Багдасаров.  Той се включи в битката като играещ треньор.  Друг един член на борда на федерацията обаче - Борислав Кьосев, игра феноменално за носещия името му тим и по нищо не показа, че килограмите или годините му тежат.  В първия гейм волейболистите в зелено бяха безкомпромисни и го затвориха с голяма разлика.  Във втория гейм кърджалийци упорито гонеха софиянци в резултата, на няколко пъти се доближиха на само една точка, но така и не успяха да ги догонят.Бронзът отиде при отбора на Етър Волей (Велико Търново).  Водени от волейболната легенда Митко Тодоров, търновци постигнаха пълен обрат срещу Русе Волей (Русе), за да победят с 2:1 (22:25, 25:18, 15:7). В спор за седмото място СА-МВР (София) победи след тайбрек домакините от Добротица (Добрич) с 2:1 (17:25, 25:15, 15:11).